Destek Hattı 0533 148 6166

Kaza Tazminatı Hesapla

Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Kaza Tazminatı Hesaplaması Yapabilirsiniz.

Telefon Numaranızın Doğru Olduğundan Emin Olunuz, Aksi Halde Sistem Hesaplaması Sizlere Ulaşmayacaktır

Ankara Hızlı Tren Kazası İkinci Kez Mi Yaşandı?

Ankara Hızlı Tren Kazası İkinci Kez Mi Yaşandı?

Ankara’da yaşanan hızlı tren kazası tartışılmaya devam ederken ülkemizde yaşanan tren kazalarındaki benzerliklerde dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaşanan kazada 9 kişi vefat etmiş bir çok yolcu yaralanmıştı. Kaza sonrası yapılan açıklamalarda trenin farklı raya veya yola girmesi tren kazasının nedeni olarak açıklanmıştı.

Ancak bu açıklama sonrası birçok tartışma gündeme gelmiş savcılık soruşturması ile birlikte 3 görevli tutuklanmıştı. Görevlilerin ifadeleri ile 2011 yılında Zeytinburnu Cankurtaran hattında yaşanan tren kazasının birebir örtüşmesi de ihmal tartışmalarını alevlendirdi.

Cankurtaran Kazası Nasıl Olmuştu

06.09.2011 yılında Zeytinburnu yönünden Cankurtaran yönüne giden banliyö treni lokomotifin yanlış yola girmesi ile kırmızı ışıkta bekleyen banliyö treni ile çarpışmıştı. Burada da makas tartışması yani yanlış yola girme durumu çok konuşulmuştu. Aradan 8 yıl geçmesine rağmen hızlı trende yaşanan kaza ve bugün konuşulanlar henüz tren konusunda tam bir donanımın ortaya çıkmadığının kanıtı oldu.

Asıl Sorumlu Kim?

İki kazayı sorduğumuz iş ve trafik kazaları avukatları; tutuklamalara bakılınca üst yönetimin ihmali yokmuş gibi dursa da kişilerin ifadelerine bakılarak TCDD yetkililerinin de burada hataları olduğunu söylemek mümkün. Olayın devam eden savcılık soruşturması ile farklı bir boyut kazanacağını düşündüklerini söylediler.

E-bültene kayıt ol.
Hemen e bültene kayıt ol, fırsatları yakala
Merhaba
İş kazası ve Trafik Kazası Tazminatlarınızı Ücretsiz Hesaplıyoruz