Destek Hattı 0533 148 6166

Kaza Tazminatı Hesapla

Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Kaza Tazminatı Hesaplaması Yapabilirsiniz.

Telefon Numaranızın Doğru Olduğundan Emin Olunuz, Aksi Halde Sistem Hesaplaması Sizlere Ulaşmayacaktır

Camları Kıramayanlar Yanarak Vefat Etti

Camları Kıramayanlar Yanarak Vefat Etti

Otobüs kazaları sonrası ortaya çıkan facialara yeni biri daha eklendi. Bir ok kez ölümlü ve ağır yaralanmalı kazaların yanında bu kaza ise tam bir facia olarak kayıtlara geçti. 13 kişinin yanarak can verdiği kaza şöyle gelişti.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinden önceki gece Tokat'a gitmek üzere yola çıkan, İsmet Eslen'in kullandığı özel bir firmaya ait otobüs, Salı sabahı saat 05.35 sıralarında Çorum Osmancık arasındaki Ardıç mevkiinde, arızalandığı için emniyet şeridine park edilen, doğalgaz borusu yüklü ve Gürcistan plakalı TIR'a arkadan çarptı. İçinde 2 şoför bir muavin ve 35 kişi bulunan otobüs, çarpmanın etkisiyle alev aldı.
Alev alan otobüste adeta can pazarı yaşandı. Kazadan yaralı kurtulanlar, camları kırarak otobüsten çıkmayı başarırken, çıkamayanlar feci şekilde yanarak can verdi. Yangının itfaiye tarafından söndürülmesinin ardından aralarında, şoför İsmet Eslen, ikinci şoför, muavin ve çocukların da bulunduğu 11 kişinin cesetleri otobüsten güçlükle çıkarılabildi. Cesetlerin, büyük bölümü yandığı için, kimlik tespitleri DNA testiyle yapılacak. 20 yaralının hastanelerde tedavi altına alındı.

Gürcistan plakalı TIR frenleri arıza yapınca polis ekiplerine haber vererek aracını emniyet şeridine çekti. Olay yerine gelen polis bölgede gerekli tedbirleri aldı. İddiaya göre kontrolden çıkan otobüs önce dubaları devirdi. Sonrada TIR’a arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle araç arkasından alev aldı. Ön tarafta camları kıran yolcular canlarını kurtardı. Kazada bebeğiyle birlikte yaralanan anne Emine Güngör, "Otobüste, benden başka herkes uyuyordu. Ben çocuğumla ilgilendiğim için uyumuyordum. Bir patlama sesiyle otobüs sarsıldı. Ardından çığlıklar yükseldi ve otobüs arka kısımdan alev aldı. Daha sonra bir ağabey camı kırdı ve dışarı çıktık. Çıkabilenler kurtuldu, çıkamayanlar yanarak can verdi" ifadelerini kullandı.

Kazada 10 Numara Yağ Şüphesi

Aracın arkadan alev alması akıllara 10 numara yağ şüphesini getirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada olay yerinden numune alındığını ve iddiaların araştırılacağı belirtildi.

İstanbul’dan kaçak yolcular aldığı belirtilen otobüsün İstanbul Otogarındaki en son kaydının 4 mart tarihinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

E-bültene kayıt ol.
Hemen e bültene kayıt ol, fırsatları yakala
Merhaba
İş kazası ve Trafik Kazası Tazminatlarınızı Ücretsiz Hesaplıyoruz