Destek Hattı 0533 148 6166

Kaza Tazminatı Hesapla

Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Kaza Tazminatı Hesaplaması Yapabilirsiniz.

Telefon Numaranızın Doğru Olduğundan Emin Olunuz, Aksi Halde Sistem Hesaplaması Sizlere Ulaşmayacaktır

Kazazede Gözü İle Sigorta ve Tazminat Süreci

Kazazede Gözü İle Sigorta ve Tazminat Süreci
  • Kazazede Gözü İle Sigorta ve Tazminat Süreci
  • 19-04-2019
  • Blog

Trafik kazalarında her yıl binlerce vatandaşımızı kaybediyoruz. Bu kazalarda ölüm asıl büyük yıkım olurken kazalardan yaralı olarak kurtulanlar için ikinci mağduriyette kacınılmaz oluyor. İkinci mağduriyet dediğimiz yazımızın da ana konusunu içeren gerek hasar firmaları, gerek avukatlardan kaynaklı sorunlar ve en önemlisi de sigorta frirmalarının kazazedelere yaklaşımları. Makalemizde kazazededen kaza anı, sonrası ve tazminat sürecini öğrenmiş olacağız.

Trafik Kazalarında Mağduriyet

Merhaba.

09.11.2016 tarihinde bir trafik kazası geçirdim. Bu kazada ben yaya konumundaydım. Transit bir aracın ters yönde geri geri gelirken beni altına alması sonucu omuriliğimde kırılma oldu. Hastaneden eve taburcu olduktan sonra tanımadığım bir çok hukuk bürosu ve hasar firmaları tarafından arandım. Geçirmiş olduğum bu trafik kazasından dolayı bir tazminat hakkımın olduğunu, kimisinin 200.000,00 tl kimisinin 180.000,00 tl gibi rakamlardan bahsettiğini söyleyebilirim. Tabi şurayı söylemeden geçmeyeyim ; ilk arandığım zamanlarda pek inanmıyordum böyle bir hakkımın olduğuna. Dolandırıcı olduklarını düşünüyordum.

Belli bir süre geçti ve artık kendime gelmeye başladım. Psikolojik olarakta hayli yıpranmıştım ama bu süreçte. Beni bir süre sonra bir hukuk bürosu aradı bu sefer farklı bir yerdi onlarda bana tazminat hakkımın olduğunu söyledi ve benimle bu durumu yüz yüze görüşmek istediler bende onlara biraz düşünmek istediğimi söyledim. Yaklaşık olarak bir hafta gibi bir süre düşündüm araştırdım ve gerçekten bir tazminat hakkımın olduğunu öğrendim.

Bir çok platform sitesinde araştırma yaptım kaza geçirmiş insanların başından geçeni okudum. En son bir platform sitesi buldum ve ordan çok şey öğrendim. Çünkü o sitede çözümler hep soru cevap şeklinde birisinin sorduğu bir soruya bilen kişiler cevap veriyor ve karşılıksız yardım ediyordu. O siteden aldığım bilgilerle kendimde tazminatımı alabilirim diye düşündüm. Ama o kadar çok kafam karıştıki bir süre sonra çünkü sitede kendisi başvurup tazminatını alamayan veya eksik alan bir çok insan vardı. Artık bir karar vermek zorundaydım ve beni en son arayan hukuk bürosunu arayıp görüşme tekliflerini kabul ettim.

Aradığım günün akşamında bir kafede oturduk ve konuştuk. Ne kadarlık bir tazminat alacağımı sordum miktarını söylemediler. Şuan için miktarını söylemek yanlış olur, heyet raporu çıkınca biraz daha netleşir dediler. O gün orda anlaştık ve ertesi gün sözleşme yaptık ve vekalet verdim. O günden tam 4 ay sonra heyete çıktım ve %10 heyet raporu aldım.

Raporu aldığım gün avukatımı aradım ve ne kadar tazminat alacağımı sordum. Oda %10 luk rapora göre 120.000,00 tl civarında bir ödeme alacağımı söyledi. Bu miktarı hiç beklemiyordum açıkçası hayli sevinmiştim planlar yapmıştım. Bu konuşmanın üzerinden tam iki buçuk ay sonra akşam üstü avukatım benim aradı ve bana tazminatımın sonuçlandığını söyledi ve sabah ofise gel halledelim dedi. Sevinçten öleceğim mutluluktan saçmalamaya başlamıştım. Sabah oldu ben ofise gittim kahvaltı yaptık o arada konuşuyoruz sohbet ediyoruz. Ne kadar tazminat çıktığını sordum o arada bana 55.000,00 tl olduğunu söyledi ve çok şaşırdım açıkçası yüzüm düştü.

Yani 120.000,00 tl lerden bahsederken böyle olması ister istemez insanı üzüyor. Neden beklediğimiz miktar çıkmadı diye sorduğumda ‘’e ben sana söylemiştim zaten ilk konuştuğumuzda ödemenin tamamını tek seferde alamayız iki kısımda alacağız demiştim’’ dedi. Tamam dedim inandım. Ben yanlış hatırlıyorumdur unutmuşumdur dedim. Velhasıl kelam 55.000,00 tl lik ödemeyi o gün aldım ama tam 55.000,00 tl değil avukatın ücretini verdim bana 55.000,00 tl den daha az kaldı. Tam ofisten çıkarken ikinci ödemeyi ne zaman alacağımızı sordum ve bana 6 ay sonra alacağımızı söyledi ve iyi hatırlattın senden 1.000,00 tl lik bilir kişi ücreti almam lazım paranın geri kalanını almak için dedi. Tamam dedim ve 1.000,00 tl daha verdim ve ordan çıktım. Parayı aldıktan 4 ay sonra avukatımı aradım ne durumda bir gelişme varmı diye ama kendisi benle ilk zamanlardaki gibi pek ilgilenmedi bekle biraz ben sana haber edicem dedi. Bu konuşmadan 1 ay sonra bir daha aradım açmadı akşamında bana mesaj attı ve mesaj şu; kardeşim sana daha ödeme çıkmıyormuş ben araştırdım sordum bu kadarmış senin hakkın. Bu olay üzerine bir araştırmaya girdim. İki ihtimal vardı ya mahkeme sürecine gidecekti yada sigorta tahkime başvuracaktı. İki yerede her hangi bir başvuru yapılmamış daha doğrusu avukatım yapmamış. Ve ben artık çok yorulmuştum araştırmaktan.

Bir gün internette yine araştırma yaparken karşıma kazadatazminat com sitesi çıktı bilgileri mi yazdım ve ertesi gün beni aradılar ve almam gereken tazminat miktarını söylediler. Sonrasında ofislerine gittim tanıştım konuştuk ve o gün içinde vekaletimi verdim. İşlemleri başlattılar ve 6 ay sonra ben tazminatımın geri kalan kısmını onların sayesinde aldım. Bu süreçte bana yardım ettikleri için teşekkür ederim. A.Özgen

E-bültene kayıt ol.
Hemen e bültene kayıt ol, fırsatları yakala
Merhaba
İş kazası ve Trafik Kazası Tazminatlarınızı Ücretsiz Hesaplıyoruz