Destek Hattı 0533 148 6166

Kaza Tazminatı Hesapla

Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Kaza Tazminatı Hesaplaması Yapabilirsiniz.

Telefon Numaranızın Doğru Olduğundan Emin Olunuz, Aksi Halde Sistem Hesaplaması Sizlere Ulaşmayacaktır

Trafik Kaza Tazminatı Hesaplama

 • Trafik Kaza Tazminatı Hesaplama
 • 12-12-2017

Trafik Kazası Tazminatı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Trafik kazası ülkemizde en çok gündem olan ve her gün yaşanan hayatın içinden bir durumdur. Hal böyle olunca internette en çok aranan kelimelerin başında “Trafik Kaza Tazminatı Hesaplama” nasıl yapılır sorusu karşımıza çıkmaktadır. “Kaza Sonrası Tazminat Hesaplama” tablosunu sizler için en basite indirgeyerek hızlı ve kısa sürede durumunuzu ve tahmini tazminat oranınızı öğrenmenizi sağlamaktayız. Trafik kazaları son yıllarda yapılan gerek yol düzenlemeleri gerek sürücü bilinçlendirmeleri ile azalmıştır. Ülkemizle Avrupa’da yaşanan trafik kazaları kıyaslandığında bizde ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları onlara oranla bir hayli ilerdedir. Kazalarda sadece sürücü değil çevre, aileler ve bir çok kişi doğal olarak etkilenmektedir. Polis ve Jandarma teşkilatının çalışmaları ile uygunsuz yani (alkol vb) maddelerle sürücü koltuğuna oturanların oranı azalsa da trafik kazalarında azalmalar istenen düzeye henüz gelmemiştir. Hatalı sollama ve alkol kazalarda başı çekerken 3. Sırada aşırı hız gelmektedir. Kaza ortaya çıktıktan sonra beklentimiz kazadan insanların burnu bile kanamadan çıkması olsa da her zaman bu dilek gerçekleşmeyebilmektedir.

Yaralanmalı Kaza Sonrası Tazminat Hesaplaması

Kaza olduktan sonra birkaç duruma bakılarak tazminat ile ilgili ödeme alınabilir mi sorusuna cevap alınır. Tabi öncelikle kaza sonrası kişinin durumu ölümlü veya yaralanmalı olarak ortaya konur sonrasında ise;

 • Yaşı
 • Kaza tarihindeki maaşı
 • Haklılık oranı
 • Kaza sonrası kalıcı maluliyet oranı

Gibi faktörler dikkate alınarak uzman sigorta danışmanlarımızca tahmini kaza sonrası alınacak tazminat sizlere bildirilir. Bu bilgileri girerek sitemizden de tahmini tazminat oranınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca proje danışmalarımızla sitemizdeki canlı destek hattından ve telefonlarımızdan bağlantıya geçerek kaza sonrası dosyanızın takibi ve kısa sürede tazminat almanız için sizlere destek vermekteyiz.

Ölümlü Kazalarda Tazminat Hesaplama

Ölümlü kaza durumunda kişinin kaza anında yolcu veya şoför olması yada yaya olarak kazaya uğraması ve sonrasında vefat etmesi ile ilgili durumlarda da farklı bir tazminat hesaplaması devreye girmektedir. Ölümlü kazalarda tazminat birkaç durumda verilmektedir. Burada ilk olarak;

 • Ölenlerin ardından kalanlara destekten yoksun kalma tazminatı verilmesi ( eş , çocuklar (18 yaşında küçük) ve anne baba yararlanabilir.
 • Burada yine ölen kişinin yaşı
 • Ölüm tarihindeki maaşı
 • Kazadaki kusur payı
 • Haklılık oranı
 • Kaza tarihinde sigorta tarafından belirlenen poliçe veya teminat bedeli

gibi durumlara bakılarak vefat eden kişinin ardından kalanlara ölümlü trafik kaza tazminatı ödemesi yapılır.

Trafik kazalarında birçok hesaplama yöntemi olmakla birlikte “kazadatazminat” ekibi olarak Türkiye’de en hızlı ve herkesin anlayabileceği hesaplama sistemimizle kazazedelerimize hizmet vermekteyiz. “Trafik Kaza Tazminatı Hesapla” Trafik kazası sonrası çıkabilecek tazminattan, kaza sonrası oluşan maluliyet oranına bakarak alınacak ödemeye kadar sizlere birçok konuda sitemiz üzerinden ve uzman arkadaşlarımızla destek sağlamaktayız. Trafik kazalarında yaralanma tazminatı ölümlü dosyalara oranla daha geç çözülen dosyalardır. Çünkü yaralanan kişinin heyet raporu alması kaza tarihinden 6 ay sonra olduğundan süre uzamaktadır. Ancak ölümlü dosyalarda bekleme gibi bir durum yoktur. Ekibimiz belirlenen yasal sürelerde yaralanmalı kazalarda tazminat için aktüer hesaplamaları dahil olabilecek en kısa sürede sizlere hakkınızı almanız için destek vermektedir. Trafik kazalarında tazminat alabilmek için her evrak özenle hazırlanmalıdır. Düşünün bir dilekçe bile bir çok şeyi hızlandırabilir ve olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Trafik kaza sonrası sakatlık tazminatı gibi durumları öğrenmek için sitemize girmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca ücretsiz danışmanlarımız da sizlere kaza sonrası izleyeceğiniz yol hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

Trafik Kazasında Sakatlık Tazminatı Alabilmek İçin

Trafik kaza tazminatı ne kadar olduğunu öğrenebilmek için sigorta şirketlerinin hesaplama yöntemini bilmeniz gerekir. Bu hesaplama işlemini aktüerya hesaplama programı vasıtasıyla yapabilirsiniz ancak istenilen sonucu verip vermeyeceği muammadır. Trafik kazası tazminatı ne kadar sorusunun cevabı ise şudur… Her kurumun hesaplama yöntemi ve baz aldığı kriterler farklıdır. Sigorta şirketleri Trafik kazası tazminat hesaplama tablosu olarak devre başı ödemeli belirli süreli rant formülünü kullanır. Zarar sürelerini hesaplamada ise CSO-1980 Amerikan tablosundan istifade etmektedirler. Buradan anlayacağınız aslında sigorta şirketleri kendilerine özgü ve olabilecek en düşük tazminatı ödemek için bir yöntem kullanmaktadırlar. Bu yönteminde mağduru olmamak için uzman ekibimizden destek almanız hem süreci kısaltır hem de kısa sürede hak ettiğiniz parayı almanızı sağlar.

İnternete girdiğinizde Tazminat hesaplama tablosu excel diye bir çok programla karşılaşabilirsiniz. Emin olun bu programları kullanmaya kalktığınızda sadece kafanız karışacaktır. “kazadatazminat” sitemizi ziyaret ettiğinizde “Trafik Kaza Tazminatı Hesaplama” tablomuz karşınıza çıkacaktır. Kaza sonrası tazminat alabilmek için gerekli bilgileri doldurarak sonuca en yakın cevaba ulaşmanız sadece 30 saniyenizi alacaktır. Bu hesaplamalar sadece sizlerin verdiği bilgilere bakılarak sonuç vermektedir. Elinizdeki evrakları ofisimizle paylaşmanız durumunda size dosya tazminatınız tam olarak hesaplanarak bildirilecektir.

Trafik kazalarında maddi manevi tazminat davası da açabilirsiniz. Ancak öncelikle ceza davasının sonuçlanmasını beklemeniz gerekmektedir. Bir diğer kıstas ise maddi ve manevi tazminat davası açacağınız kişinin mal varlığıdır. Eğer ki karşı taraf sizin isteklerinizi karşılayabilecek durumda değilse boşuna enerji harcamanız bir anlam ifade etmeyecektir.

E-bültene kayıt ol.
Hemen e bültene kayıt ol, fırsatları yakala
Merhaba
İş kazası ve Trafik Kazası Tazminatlarınızı Ücretsiz Hesaplıyoruz