Destek Hattı 0533 148 6166

Kaza Tazminatı Hesapla

Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Kaza Tazminatı Hesaplaması Yapabilirsiniz.

Telefon Numaranızın Doğru Olduğundan Emin Olunuz, Aksi Halde Sistem Hesaplaması Sizlere Ulaşmayacaktır

Tren Kazası Sonrası Avukat Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Tren Kazası Sonrası Avukat Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Tren kazası ülkemizin gündemine oturdu. Hem vatandaşlarımızın elim kaza sonrası vefat etmesi ve yaralanması konuşulurken ayrıca yüklenici ve demiryolunu yapan firma üzerinde de tartışmalar yoğunlaştı. Pazar gününden bu tarafa ölüm haberleri devam ederken bir yandan da olayın hukuki boyutu masaya yatırılmaya başlandı. Tren yolculuklarında kişilerin hakları noktasında vatandaşlar bilgi almak için bir çok kurumu ararken devlet danışma ve acil yardım hatlarına bu yönde bir çok başvuru yapıldı yapılmaya devam ediyor. Valilik ve kaymakamlıklar da vatandaşlara destek olurken hukuki açıdan tren kazası avukatı noktasında deneyimli uzman avukat noktasında vatandaşların arayışlarına destek amaçlı bu makaleyi işleme almak istedik.

Tren Taşımacılıklarında Sigorta Yok

Tren kazası sonrası yasal haklarını araştıran vatandaşlar öncelikle otobüslerde veya uçaklarda olan özel sigorta kapsamına bakarken bu noktada görüşüne başvurduğumuz trafik kazaları uzmanı avukatlar trenle seyahat edenlerin özel sigorta kapsamında olmadıklarını belirtti. Tren kazalarında bir çok dosya ve vatandaşa destek veren uzman avukatlar; Devlet Demir Yolları’nın diğer taşıma yöntemleri dışında farklı bir organizasyon olduğunu belirttiler. TCDD’nin kendi bünyesinde bir Dahili Sigorta Fonu adı altında bir kaynak oluşturduğunu söyleyen uzmanlar, kaza durumlarında bu fonun devreye sokulduğunu belirttiler. Yani kişilerin tren kazası sonrası yaralananların tren kazasından tazminat almaları noktasında ilk muhatabın bu fon olduğunu aktardılar. Tren kazasında ölen vatandaşlar içinde tazminat noktasında bu fondan yardım ve destek alınacağını belirten bilirkişiler insanların haklarını arama noktasında bilgi alacakları kurumların azlığı ve bilgiye ulaşma noktasındaki sıkıntılardan da bahsettiler.

Kaza Sonrası Başvuru Nereye Yapılacak

Tren kazaları üzerine çalışan Avukatlar , kaza sonrası kişilerin haklarını aramak için Devlet Demir Yolu ile bağlantıya geçmeleri gerektiğini söylediler.. Ancak bu süreçlerin avukat yardımı olmadan aşılmasının zor olduğunu belirten hukukçular, muhakkak daha önce bu tarz bir dosyada görev almış avukat seçimi yapılması gerekir dediler. Tren kazasında ölenlerin tazminat hakları ile alakalı örneklerde veren hukukçular, diyelim 18 yaşından küçük bir kardeşimiz vefat etti. Burada tazminat alacak kişiler anne, baba ve kardeşler eğer çocuk çalışan ve başka birine de bir desteği varsa ve bu destek kanıtlanabilirse bu kişi de tazminat almaya hak kazanır. Eğer ölen evli ve anne veya baba ise, geri de kalan eş, ve 18 yaşından küçük çocuklar ayrıca eğitim gören 18 yaş üstü çocuklarda tazminat almaya hak kazanır. Yine vefat eden kişinin anne babası sağ ise onlarda tazminattan yararlanabilir. Bu ve bunun gibi örnekler çoğaltılabileceğini belirten uzmanlar, tren kazalarında ölüm sonrası avukat seçimine bir kez daha dikkat çekti. Trafik ve iş kazasında deneyimli uzman ve alanı bu olan avukatlarla sürecin hızlı ve maksimum tazminatla çözülebileceğini belirtti. Yaralanmalı tren kazalarında ise kişiler tazminat alabilirken alacakları heyet oranı üzerinden bir değerlendirmenin yapılabileceğini belirttiler.

Tren Kazası Avukatı ve Alınacak Tazminat Miktarı

Demir yolları henüz tazminat miktarları ile ilgili açıklama yapmazken kişilerin alacakları tazminatlar devletin belirlediği ve fondan ayrılacak kaynaklara göre belirlenecektir. Tren kazalarında tazminatlar, ölüm tazminatları sigorta firmaları üzerinden 360.00 TL olarak gösterilirken TCDD’nin alacağı karar bu rakamlarda veya üzerinde olması bekleniyor. Ayrıca vatandaşların çok sık sorduğu manevi tazminat açılabilir mi sorusuna da yanıt veren hukukçular, manevi tazminat karşıda kişi veya kurum varsa açılabilir. Daha öncede bu tarz dosyalarda görev alan biri olarak TCDD’nin bu konuda vatandaşların acılarını dindirmek için maksimum üzerinden ödeme yapacağını düşünüyorum. Ama ölenler tabi geri gelmeyecek milletimizin başı sağ olsun. Umarız bir daha böyle durumlar yaşamayız dedi. Bu makalemizle konuya biraz da olsa açıklık getirdiğimizi düşünüyoruz. Daha fazla destek için bizlerden bilgi alabilirsiniz. 0533 148 6166

E-bültene kayıt ol.
Hemen e bültene kayıt ol, fırsatları yakala
Merhaba
İş kazası ve Trafik Kazası Tazminatlarınızı Ücretsiz Hesaplıyoruz